Fasolowa ... lekka? Pewnie się dziwicie. Bo zazwyczaj gotujemy ją na wędzonych żeberkach, boczku, czy wędzonej kiełbasie, a tu - taka niespodzianka. 😎 Dla mnie również, bo wciąż mam problemy z bezmięsnymi wywarami do zupy, i wydaje mi się, że takiej zupie bez mięsa brakuje jakiegoś "kopa" 😂
Jakie więc było moje zdziwenie, że zupa wyszła przepyszna! Dosłownie idealna w smaku. Aromatyczna od mnogości warzyw i przypraw. Lekko słodka od mojej ulubionej czerwonej fasoli.
Myślę, że tą zupą przełamałam swoje myślenie, i takie zupki wege będą pojawiały się coraz częściej na naszym stole ...
Składniki:
- 2 puszki czerwonej fasoli
- 2 marchewki
- 1 pietruszka
- kawałek selera
- 2 łodygi selera naciowego
- biała część pora
- 2-3 ziemniaki
- 1 puszka pomidorów w sosie własnym/passata pomidorowa/przecie pomidorowy
- 2 ząbki czosnku
- sól
- pieprz ziołowy
- ostra papryka
- wędzona papryka
- majeranek
- liść laurowy
- ziele angielskie
- koperek
Warzywa (oprócz ziemniaków) ścieramy na oczkach lub kroimy w kostkę. Jeśli nam wygodniej możemy ugotować je w całości, a pokroić po ugotowaniu. Wkładamy je do garnka, dodajemy posiekany drobno czosnek i przyprawy: sól, ziele angielskie, liść laurowy, pieprz ziołowy, paprykę ostrą i wędzoną. Zalewamy wodą lub warzywnym bulionem. Gotujemy na małym ogniu około 15 minut. Po tym czasie dodajemy ziemniaki pokrojone w kostkę i gotujemy ponownie okołow 15 min (do miękkości ziemniaków). Na koniec dodajemy passatę pomidorową, zblendowane pomidory w sosie własnym lub przecier pomidorowy oraz majeranek. Doprawiamy do smaku. Fasolę przelewamy na sicie, dorzucamy do zupy. Jeśli lubimy, zupę możemy lekko zagęścić łyżką mąki rozrobioną w odrobinie zimnej wody, którą wlewamy na gotującą się zupę. Przed podaniem posypujemy posiekanym koperkiem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz