Dziś mam coś dla miłośników schabu i smakoszy białej kiełbasy 👌
Oczywiście takie roladki możemy nafaszerować czym tylko dusza zapragnie, grunt, żeby farsz był wyrazisty, i oddał swój smak i aromat suchemu raczej schabowi.
Ja oprócz klasyki czyli pieczarek czy sera, lubię właśnie nadziewać takie rolady surową białą kiełbasą, polską surową czy mielonym mięsem.
Wychodzą wtedu pysznie soczyste i wyjątkowo smaczne 😍👌
Składniki:
Każdy plaster schabu cienko rozbijamy, uważając aby nie poprzerywać mięsa. Posypujemy solą, pieprzem, papryką i majerankiem z każdej strony. Z jednej strony smarujemy każdy plaster musztardą (u mnie chrzanowa) i kładziemy po połowie białej kiełbasy (razem z osłonką). Zakładamy boki mięsa do środka i zwijamy w roladkę . Obwiązujemy nitką bądź spinamy wykałaczką. Na patelnię wlewamy olej/smalec, dobrze rozgrzewamy i obsmażamy mięso na lekko brązowy kolor z każdej strony. Gdy roladki są dobrze obsmażone wrzucamy posiekaną cebulę, liść laurowy, ziele angielskie, kilka pokruszonych suszonych grzybów i zalewamy całość wodą (albo bulionem) tak, aby rolady były przykryte. Patelnię przykrywamy i dusimy mięso ok 1h. Na koniec dodaję też trochę koncentratu pomidorowego dla smaku. Nastepnie zagęszczamy powstały sos (łyżeczką mąki rozrobioną w odrobinie zimnej wody). Podajemy z ziemniakami, kaszą, ryżem - jak lubimy.
O mniam! Ależ rozpusta! Wspaniały obiad! Rozpieszczasz męża Helenko 🥰
OdpowiedzUsuńNie je słodyczy (bo nie lubi), więc nadrabiam "konkretami" :-))
UsuńBrzmi genialnie! Sama nigdy nie wpadłabym na takie połączenie :)
OdpowiedzUsuńDzięki!! :-))
UsuńPyszności! Moje ulubione, obojętnie z jakim nadzieniem by nie były, a jeszcze w takim aromatycznym sosie nigdy nie odmówię:)
OdpowiedzUsuńTen sos to taka "kropka nad i" dopełnia smak :-) Dziękuję.
UsuńBardzo ciekawy pomysł, jeszcze tak ich nie faszerowałam, bo póki co naszym hitem jest "wkładka" z serem pleśniowym.
OdpowiedzUsuńOoo, a ja z serem pleśniowym nigdy nie robiłam, a ser bardzo lubię :-)
UsuńDo wypróbowania :-)
Ależ to wygląda obłędnie!!! Zrazy, kiełbaskowe wypełnienie i jeszcze ten sos...przepyszota!!!
OdpowiedzUsuńPozdrawiam cieplutko 🤗
Dziękuję Maminku!!
UsuńZrobiłam roladki były pyszne, sos aromatyczny i do tego młode małe ziemniaczki. Nic dodać, nic ująć.
OdpowiedzUsuńDziękuję za pomysł i polecam wszystkim 👍
Bardzo dziękuję za wizytę i miły komentarz :-))) Buziaki!!
Usuń